Barbara Bajor
Biolożka, psycholożka, trenerka, terapeutka, nauczycielka, mama. Porusza się pomiędzy mózgiem i biologią a umysłem i psychologią. Ukończyła terapeutyczne szkolenia poznawczo-behawioralne i systemowe, bo lubi poszukiwać połączeń i cech wspólnych, które można używać dla uzyskania dobrostanu człowieka. Pracuje w Ośrodku Terapii Rodzin i Par w Gliwicach, w koterapii.
Sonia Bandrowska
Założycielka Śląskiego Instytutu Terapii Systemowej, psychoterapeuta systemowy, terapeuta par i rodzin, członek Francuskiej Federacji Psychologii i Psychologów oraz Europejskiego Towarzystwa Terapii Krótkoterminowej (EBTA). Wykształcenie zdobyła w Polsce (Uniwersytet SWPS we Wrocławiu), a następnie ukończyła całościowe 4-letnie szkolenie psychoterapii w nurcie systemowym w CECCOF w Paryżu. Przeszła również wiele szkoleń z systemowych technik pracy, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz psychodramy. Następnie wiele lat pracowała z parami, rodzinami oraz klientami indywidualnymi we Francji, pod stalą superwizją Bernarda Filleula, bliskiego współpracownika Mony’ego Elkaima (przewodniczącego Europejskiego Towarzystwa Terapii Rodzin, EFTA). Z przyczyn osobistych wróciła do Polski i zdecydowała się tutaj wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę zdobytą za granicą, prowadząc psychoterapię, grupy terapeutyczne, warsztaty i szkolenia, zapraszając specjalistów z Francji i Belgii.
Iwona Matacz-Szymanowicz
Specjalistka psychoterapii dzieci i młodzieży po całościowym szkoleniu w nurcie terapii systemowej, pedagożka z zakresu pedagogiki terapeutycznej i oligofrenopedagogiki, terapeutka ACT, trenerka programu DBT: Family Connection. Jest członkinią zespołu Diady, gdzie koordynuje i prowadzi psychoterapię indywidualną, terapię grupową dla dzieci i młodzieży oraz pomoc terapeutyczną dla rodziców w ramach Ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Pyskowicach. Jej podejście do pracy z młodszymi dziećmi wyrasta z wieloletniego doświadczenia terapeuty behawioralnego, a poszerza go kontekst rozwojowy, a szczególnie obszar wiedzy z zakresu rozwoju teorii umysłu-mentalizacji. Członkini m. in. ACBS, ACBS Polska, PTTDB. W pracy terapeutycznej zafascynowana trzecią falą terapii behawioralnej, pracą psychoterapeutyczną wg modelu ACT. Niezmiernie ważnym obszarem dla niej jest dla praca z osobami neuroróżnorodnymi.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnozy funkcjonalnej, wczesnej interwencji i terapii behawioralnej. Konsultowała dzieci z autyzmem w placówkach w Gliwicach i Łodzi. Prelegentka na zjazdach naukowych i szkoleniach psychoterapeutycznych. Prywatnie mężatka, mama gromadki dzieci, miłośniczka wędrówek po górach, jazdy na rowerze, mocnej kawy i kreatywnych form spędzania czasu.
Bartłomiej Papuga
Magister filozofii i psychologii, psychoterapeuta psychodynamiczny. Na co dzień pracuje w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, Centrum Psychoterapii Euthymia oraz w prywatnym gabinecie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz młodzieżą, w różnych formach: terapii indywidualnej, grupowej, rodzinnej, wielorodzinnej (MFT), ale też w prowadzeniu warsztatów i szkoleń.
Hanna Pinkowska-Zielińska
Psychoterapeutka, superwizorka psychoterapii, prowadzi terapię par, rodzin oraz indywidualną. Członkini Zarządu Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP. Psychoterapii uczyła się u prof. Ireny Namysłowskiej. Od 2004 roku kieruje zespołem Ośrodka Terapeutyczno-Szkoleniowego „Kontrakt” w Warszawie. Jest współredaktorką dwóch podręczników „Diagnoza par w różnych podejściach” oraz „Specyficzne zjawiska w diagnostyce par”. W przygotowaniu jest kolejny podręcznik dotyczący terapii par. W ramach Fundacji Rozwoju Myśli Psychoterapeutycznej inicjuje powstawanie i prowadzenie seminariów, wykładów, grup dyskusyjnych dla środowiska psychoterapeutów. Lubi podróżowanie, grę w brydża i aktywne życie.
Katarzyna Rojewska
Doktor nauk medycznych, specjalista psycholog kliniczny, superwizor psychologii klinicznej, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta rodzin i par.
Kierownik Centralnej Pracowni Psychologii Klinicznej SP Szpitala Klinicznego nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko ŚUM w Katowicach, kierownik szkolenia specjalizacyjnego z psychologii klinicznej w ramach SP SK 1 w Zabrzu, psycholog kliniczny w Oddziale Kardiochirurgii, Mechanicznego Wspomagania Krążenia i Transplantacji Serca Dzieci w SCCS w Zabrzu.
Współzałożyciel i współwłaściciel Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej „DIADA” w Gliwicach, które od ponad 15 lat świadczy pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną i medyczną m. in. w ramach PZP Dzieci i Młodzieży, PZP Dorosłych, Poradni Psychosomatycznej oraz Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Adiunkt Wydziału Nauk Społecznych na kierunku Psychologia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w latach 2019-2023. Nauczyciel akademicki w Katedrze Pediatrii Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Autor projektów badawczych i artykułów naukowych z obszaru zaburzeń odżywiania oraz transplantacji i problematyki zdrowia psychicznego dzieci chorych somatycznie.
Anna Saramowicz
Psycholożka, absolwentka Wydziału Filozoficznego UJ w Krakowie. Certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka aplikantka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Aktualnie w trakcie szkolenia w psychoanalitycznej psychoterapii rodzic- niemowlę pod kierunkiem Tessy Barandon.
Pracuje w podejściu psychodynamicznym, systemowym i MBT. Prowadzi praktykę własną oraz szkolenia i warsztaty dla psychoterapeutów, m. in. w Szkole Psychoterapii Dialog (dawniej Mabor) w Warszawie i w Szpitalu Klinicznym im. Józefa Babińskiego SPOZOZ w Krakowie. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego Niemowląt.
Katarzyna Schier
Profesor doktor habilitowana, psycholog. Przez trzydzieści lat pracowała na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła pięcioletnie podyplomowe studia z psychoterapii dzieci i młodzieży w Heidelbergu. Jest psychoterapeutką psychoanalityczną. Obszary jej zainteresowań naukowych to głównie mechanizmy rządzące psychoterapią, geneza chorób psychosomatycznych, tematyka rozwoju i zaburzeń obrazu ciała oraz analiza ukrytych form przemocy w rodzinie. Jest autorką kilku książek, m.in. Dorosłe dzieci. Psychologiczna problematyka odwrócenia ról w rodzinie (Scholar) oraz (red.) Samotne ciało. Doświadczanie cielesności przez dzieci i ich rodziców (Scholar).
Anna Sobota-Krawczyk
Psycholog w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej, psychoterapeuta psychodynamiczny, dyplomowany socjoterapeuta, psychoonkolog, trenerka programu DBT: Family Connection. Członek zespołu Diady, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną, terapię rodzin, a także pomoc interwencyjną dla rodziców w ramach Ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Pyskowicach.
Uzyskała uznanie MZ w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży. Doświadczenie zawodowe zdobywała w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, warsztatach terapii zajęciowej oraz prowadząc liczne warsztaty i grupy socjoterapeutyczne dla młodzieży ze środowisk zagrożonych dysfunkcją. Od wielu lat wspiera pacjentów onkologicznych i ich rodziny znajdujące się pod opieką hospicyjną. Posiada doświadczenie pracy szpitalnej z dziećmi i młodzieżą w warunkach hospitalizacji stacjonarnej i ambulatoryjnej. Aktywnie wspiera rodziców i ich pociechy poprzez warsztaty i konsultacje indywidualne. Stale podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w licznych szkoleniach dotyczących diagnozy i terapii dzieci i młodzieży (m.in. w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym). Prywatnie mama dwójki dzieci, żona, miłośniczka zwierząt, szczęśliwa właścicielka kotów i psa.
Karol W. Stawik
Psychoterapeuta w drodze do certyfikatu, socjolog, pracownik socjalny, wychowawca i inżynier. Pracuje w różnych obszarach terapii, pomocy społecznej i pieczy zastępczej. Od ponad 20 lat pracuje w placówce opiekuńczo – wychowawczej (dom dziecka) z dziećmi oraz ich rodzinami. W Ośrodku Terapii Rodzin i Par w Gliwicach pracuje w koterapii. Mąż i ojciec dwóch córek.
Katarzyna Zwolska-Płusa
Pisarka, psychoterapeutka w drodze do certyfikatu. Z rodzinami i parami pracuje w Ośrodku Terapii Rodzin i Par, a z młodzieżą i dorosłymi w spektrum autyzmu w swoim gabinecie Fraza. Centrum Edukacji i Rozwoju w Częstochowie. Udziela się również w Fundacji Dziewczyny w Spektrum, dla której prowadzi konsultacje i warsztaty artystyczne. Pasjonuje się ludźmi, pociągami i lasem.